main-image.png

KİŞİSEL GELİŞİM WORKSHOPLARI

 • PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLARIMIZLA ETKİLİ İLETİŞİM VE STRESTEN KAÇINMA YOLLARI

  Tüm dünyayı saran mevcut sağlık krizi sebebiyle pek çok zorlukla karşı karşıya kalıyoruz. İnsanlar yeni normale alışmaya çalışırken, bu durum çocuklarımızı da büyük ölçüde etkiliyor. COVID-19 ile birlikte mecbur kaldığımız sosyal izolasyon ve hastalığa yakalanma korkusu sebebiyle yaşanan belirsizliklerin getirdiği gelecek kaygısı, ruh sağlıklarını olumsuz yönde etkiliyor. Programımız, çocuklara ve gençlere pandemi döneminde uygulanabilecek faydalı öneriler üzerine odaklanmakta, ayrıca koçluk teknikleri yardımıyla stresi daha etkili bir şekilde yönetebilmenin ipuçlarını ortaya koymaktadır.

 • İLİŞKİLERİ ENNEAGRAM İLE DAHA ÜSTÜN ANLAYIŞ SEVİYESİNE TAŞIMAK

  Anlamak ve anlaşılmak, ikili ilişkilerde, herkesin arzu ettiği en temel gereksinimdir. Aşk ve arkadaşlık ilişkilerimizi etkileyen birçok problemin kaynağı, genellikle karşılıklı beklentilerin yerine getirilememiş olmasıdır. Kendimizi ve karşı tarafı çok iyi tanıdığımızı düşünsek de, yaşamlarımızın her anında farklı dalgalanmalar yaratan pandemi dönemi gibi, karşılaştığımız beklenmedik durumlarda ilişkiler derinden sarsılabilmektedir. Aslında bu noktada farkına varamadığımız, her bireyin sahip olduğu mizaca özgü bakış açısıyla farklı yaklaşımlar geliştirmeye eğilimli olmasıdır. Bu workshop, enneagram felsefesine göre mizaçları tanıtarak, her mizacın ilişkiler konusundaki beklenti ve bakış açılarını keşfedebilmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

 • DUYGULARA KOÇLUK ATÖLYESİ

  Bizi harekete geçiren, tüm ilişkilerimizi belirleyen ve hayatımıza yön veren duygularımız, bazen susturamadığımız kadar güçlü, bazen de farkına varamadığımız kadar derinlere gömülmüş olabilir. Yaşadığımız her farklı duygu, yapıcı veya yıkıcı yönleriyle hayatımızda izler bırakır. Kaçtığımız veya farkında olmadığımız duygularımızla yüzleşerek, pozitif yönde yaşamlarımızı güzelleştiren duygularımıza yoğunlaşmak, doğru koçluk teknikleri yardımıyla rahatlıkla başarılabilir.

 • DEĞERLERİMİZE FARKINDALIK ZAMANI

  Değerlerimiz, hayatımızın isteklerimiz doğrultusunda ilerleyip ilerlemediğine karar vermemizi sağlayan ve önemli olduğuna inandığımız her şeydir. Yaşam tarzımız değerlerimizi onurlandırıyorsa, kendimizi mutlu ve huzurlu hissederiz. Bastırılan değerlerle dolu bir yaşantıda ise, mutsuz ve üzgün oluruz. Bu sebeple, değerlerimizin bilincinde olmak ve önceliklerimizi belirlerken her zaman onları da göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Bu çalışmada değerlerinizi netleştirirken, güçlü ve gelişime açık yanlarınıza farkındalık kazanarak, gölge yanlarınızı da keşfedeceksiniz.

 • DOĞRU MESLEK SEÇEBİLMENİN SIRLARI

  Günümüz şartlarında, gençlerimiz zamanlarının ciddi bir kısmını akademik hayatlarına katkı sağlamak amacıyla geçiriyorlar. Okullarımız da bu sürece destek verebilmek için, kariyer günleri oluşturuyor ve meslek tanıtımlarıyla farklı pencerelerin açılmasına yardımcı oluyorlar. Peki, bu meslekleri neye göre ve nasıl seçerlerse, hayatları boyunca çalışacakları işten hem zevk alıp hem de başarıyla ilerleyebilme imkanı bulabilirler? Meslek seçiminde kişisel değerlerin ve mizaç yapılarının çok önemli olduğunun altını çizen bu çalışma, ufak farkındalıklar yardımıyla büyük kararlar alabilmelerini kolaylaştırarak, ilerledikleri yolda gençlerimize ışık tutacaktır.image
image
image