ÇOCUK OYUN KOÇLUĞU

Özel olarak çocuklar için tasarlanmış duygusal zeka oyunları yardımıyla, koçluk tekniklerinin küçük yaştan itibaren uygulanabilmesini sağlayarak; doğru iletişim yolları geliştirmek, renkli iç dünyalara adım atmak ve özgüven duygularını beslemek için kullanılan, en etkili yöntemlerdendir.

Çocuklarımızın potansiyellerini en üst seviyeye getirebilmeleri için; mevcut değerlerini, güçlü yönlerini, gelişime açık taraflarını, motivasyon kaynaklarını, potansiyel risklerini ve mizaçlarını; eğlenceli oyunlar, güçlü koçluk soruları ve teknikleriyle ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.
img


Çocuk Oyun Koçluğunun Faydaları

Küçük yaşta şekillenen değerlere farkındalık geliştirilebilmesini sağlayarak, bireysel değerlerin yanında, evrensel değerlerin de bilincinde olunabilmesine destek olmak.
Çocukların, güçlü yönlerine odaklanabilmelerini kolaylaştırarak, hayatın zorluklarına karşı önceden hazırlıklı olabilmelerini sağlamak.
Huzurlu bir paylaşım ortamında, aile içi iletişimin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi açısından, ebeveynlere ışık tutmak.
Sorumluluk bilincinin erkenden edinilmesi yönünde cesaretlendirerek, her şeyi başkalarından beklemek yerine, belli konularda kendi ayaklarının üzerinde durabilmenin ortaya çıkardığı özgüven duygusunu aşılamak.
Dikkat eksikliği ve odaklanma problemi yaşanan durumlarda, ihtiyaç duyulan motivasyon kaynaklarının bulunabilmesi için yol göstermek.
İnsan ilişkilerinde empatinin önemini vurgulayarak, başkalarının duygularını da göz önünde bulundurabilme ve yaşama farklı pencerelerden bakabilme yeteneğini geliştirmek.
Yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerini arttırarak, araştırmacı bir ruha sahip, başarılı yeni nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak.Oyunlarımızın Odaklandıkları Alanlar

FARKINDALIK
ZİHİNSEL GELİŞİM
KONSANTRASYON
PROBLEM ÇÖZME
YARATICI DÜŞÜNME
GÖRSEL HAFIZA